AL okna a dveře ALIPLAST

Profil AL  Aliplast

(typ oken/dveří)

IMPERIAL

Charakteristika systému:

Jedná se o tříkomorový systém určený ke konstrukci vchodových dveří, oken a výkladních skříní všeho druhu. V profilech je použita termická vložka o šířce 24 mm, zhotovená z polyamidu obohaceného příměsí mnohosměrně orientovaného skelného vlákna, jež značně zlepšuje mechanickou odolnost vnější i vnitří komory profilů. Termická vložka je dodatečně vybavena těsnicím vláknem Coex, které během procesu vypalování práškově lakovaných profilů tvoří spolehlivou paraizolaci s dokonalým těsněním. Dveřní profily IMPERIAL se součinitelem prostupu tepla UR=2,2÷2,3 W/m2K se nacházejí v materiálové skupině 2.1 podle DIN 4108. Díky takovým parametrům, jako jsou velká šířka profilů 65 mm (okenní a dveřní zárubně, sloupky, dveřní křídla) a 74 mm (okenní křídla) či tloušťka stěny 1.7÷2.0 mm, získaly pevný, statický profil umožňující zabudovat dveře s maximálními rozměry křídel: šířka 1300 mm při maximální výšce 2200 mm, šířka 1200 mm při maximální výšce 2400 mm. Upevňovací systém výplní od 4 do 51 mm (umožňující rovněž zasklení z venkovní strany), použití značkového kování a široké palety prahových řešení činí systém velice moderním a všestranným. Výhodou oken IMPERIAL je možnost konkrétního výběru křídla podle velikosti okna (několik druhů okenních zárubní a křídel) a volba křídla podle kování – existují křídla určená pro typicky hliníková kování podle standardu EURO, stejně tak pro kování oken PVC.

 

 

 

SUPERIAL

Charakteristika systému:

Systém se zvýšenou schopností tepelné izolace. Díky tříkomorovým termickým vložkám, ústřednímu komorovému těsnění a speciálnímu zasklívacímu těsnění systém dosahuje hodnoty součinitele UR < 2.0 W/m2K (materiálová skupina 1.0 podle normy DIN 4108). Hloubka okenních rámů a profilů pro trvalou zástavbu činí 75 mm. Hloubka okenních křídel je 84 mm. Systém Superial je založen na doplňcích (rohovníky, spojky typu T) a zasklívacích lištách a kování z jiných termicky izolovaných systemů. Systém má velmi dobré akustické vlastnosti. Použít lze výplně o tloušťce 14-61 mm.

 

 

 

 

STAR

Nejvyšší řada belgického výrobce hliníkových oken a dveří. Aliplast STAR dosahuje podobných tepelně a zvukově izolačních hodnot jako plastová okna. 3komorový systém je opatřen speciální izolační vložkou v různém složení a systém je sestavován na míru pro zákazníka podle toho, jak velké tepelné úspory od systému očekává.

konstrukční hloubka profilů: 90 mm – rám a 99 mm – křídlo – možnost kování dveří systémem válečkových pantů s velkou nosností součinitel tepelného prostupu rámů: Uf v rozmezí 0,6–1,23 W/m2K ,tepelný prostup celým oknem až Uw=0,75 W/m2K, tepelný prostup vchodovými dveřmi až Uw=0,9 W/m2K